Форум військових геодизстів, топографів, картографів


  • Нова тема
  • Відповісти

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Частка
Yevhen
Yevhen
Admin

Кількість повідомлень : 1159
Дата реєстрації : 27.12.2014
Вік : 64
Звідки : Українець

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Створювати по Yevhen на тему Вт Січ 20, 2015 10:20 am

Кафедра топогеодезичного забезпечення

Підготовка військових фахівців топографічної служби протягом 200 років проводилась у Ленінградському вищому воєнно-топографічному командному училищі імені Генерала Армії Антонова А.І. З набуттям Україною незалежності, у 1993 році було прийнято рішення цивільну картографічну освіту взяти за базову та організувати підготовку військових фахівців за напрямом підготовки бакалаврів «Геодезія, картографія та землевпорядкування».

На даний час кафедра топогеодезичного забезпечення (ТГЗ) здійснює підготовку фахівців за напрямом 6.080101 Геодезія, картографія та землеустрій спеціальністю 7.08010105 Геоінформаційні системи і технології.

Перший набір курсантів за цим фахом було здійснено Відділенням військової підготовки разом з географічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 1993 році згідно зі спільним наказом Міністра оборони та Міністра освіти України № 39/1 від 16 травня 1993 року. За місяць до цього в складі першого факультету Відділення військової підготовки КНУ була створена кафедра картографії (з 2002 року – кафедра топогеодезичного та навігаційного забезпечення військ). День 16 травня 1993 року і став Днем народження кафедри.

Базову освіту майбутні фахівці – курсанти кафедри ТГЗ – отримують на географічному факультеті університету. Географічний факультет є провідним в Україні навчально-методичним і науковим центром географічної освіти. На факультеті здійснюється підготовка фахівців на восьми кафедрах: фізичної географії та геоекології; географії України; землезнавства та геоморфології; економічної та соціальної географії; країнознавства та туризму; метеорології та кліматології; гідрології та гідроекології; геодезії та картографії.

Провідна для кафедри ТГЗ за фахом – це кафедра геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керована професором Молочко Анатолієм Миколайовичем. На факультеті викладають 5 докторів наук, професорів та 13 кандидатів наук, доцентів.

Спеціальна військова підготовка здійснюється кафедрою топогеодезичного забезпечення Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На кафедрі викладаються такі військово-спеціальні дисципліни, як “Топогеодезичне забезпечення військ”, “Основи навігаційного забезпечення військ”, “Геопросторова розвідка”, “Спеціальні карти та фотодокументи ”, “Військова топографія ” та інші.

Організаційно кафедра складається з трьох структур – це науково-педагогічний склад, навчальна лабораторія та навчальний картографічний комплекс.

У різні роки кафедру очолювали: кандидат технічних наук, доцент полковник Міхно Олексій Григорович (1993-2007), полковник Сівков Сергій Вікторович (2007-2011), а з 2 грудня 2011 року – кандидат технічних наук, доцент полковник Савков Павло Анатолійович.

Значну роботу з організації та здійснення навчально-виховного процесу на кафедрі проводять: доктор економічних наук, професор Олійник Ярослав Богданович, кандидат технічних наук, доцент Міхно Олексій Григорович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Жиров Генадій Борисович, доцент кафедри Шмаль Сергій Георгійович, доцент кафедри Сміловський Олександр Миколайович, доцент Сівков Сергій Вікторович, старший викладач Писаренко Роман Вікторович.

Силами кафедри в масштабі Збройних Сил України три рази на рік проводяться курси підвищення кваліфікації офіцерів топографічної служби з навігаційного забезпечення із застосуванням геоінформаційних технологій.

Вагомий внесок у реалізацію видавничої програми кафедри вносить особовий склад навчального картографічного комплексу кафедри, під керівництвом кандидата технічних наук капітана Кольцова Руслана Юрійовича.

Науковці кафедри активно беруть участь у проведенні конференцій за профілем кафедри та науково-дослідних робіт за такими напрямками: “Обгрунтування системотехнічних вимог до системи підтримки прийняття рішень на основі геоінформаційних технологій”, “Розробка (комплексу) імітаційних моделей функціонування трикоординатних РЛС обзору повітряного простору”, “Методика формування тривимірної моделі місцевості в географічній інформаційній системі”.

Матеріальна база підготовки військових фахівців реалізована шляхом інтеграції бази Військового інституту та географічного факультету університету. Матеріально-технічна база даного напряму повністю забезпечує потреби навчального процесу.

Вона включає:

- лабораторію цифрової фотограмметрії з 6-ма сучасними на рівні кращих світових зразків цифровими фотограмметричними станціями “Дельта” виробництва Вінницького НВП “Геосистеми”, фотограмметричним сканером із розрізняльною здатністю 8 мкм формату 300х300 мм, планшетним сканером формату А-1, фотограмметричним плоттером формату А-1 з розрізняльною здатністю 600 DPI;

- геодезичний, картографічний клас;

- дві науково-дослідні лабораторії, оснащені обчислювально-електронною технікою для проведення досліджень у галузі картографічного креслення та комп’ютерного дизайну, геоінформаційного картографування, телекомунікаційної картографії тощо.

На кафедрі ведеться плідна науково-методична робота.

За останній час на кафедрі викладачами були підготовлені такі навчальні видання:

Підручники та навчальні посібники за профілем кафедри:

Шмаль С.Г.,Міхно О.Г., Савков П.А., Гудзь А.М., Писаренко Р.В. Військова топографія. Підручник, К.: ДП «КВКФ»– 2012 – 503 с.
Дроздов О.М., Сівков С.В. Військова польова картографія. Навчальний посібник. – К.: ВІКНУ, 2010 –80 с.
Дроздов О.М., Сівков С.В. Прилади, системи та комплекси топогеодезичного забезпечення. Навчальний посібник. – К: ВІКНУ, 2010 – 92 с.
Писаренко Р.В. Геопросторова розвідка. Навчальний посібник. – К: ВІКНУ, 2011 – 113 с.
Жиров Г.Б., Сівков С.В. Безпека військової діяльності топогеодезичних підрозділів Навчальний посібник. – К.: ВІКНУ, 2011 – 160 с.
Yevhen
Yevhen
Admin

Кількість повідомлень : 1159
Дата реєстрації : 27.12.2014
Вік : 64
Звідки : Українець

Re: Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Створювати по Yevhen на тему Вт Січ 20, 2015 10:28 am

У різні роки кафедру очолювали:

- (1993-2007)
кандидат технічних наук, доцент полковник Міхно Олексій Григорович;

- (2007-2011)
полковник Сівков Сергій Вікторович ;

- (з 2011 року)

кандидат технічних наук, доцент полковник Савков Павло Анатолійович.
Yevhen
Yevhen
Admin

Кількість повідомлень : 1159
Дата реєстрації : 27.12.2014
Вік : 64
Звідки : Українець

Re: Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Створювати по Yevhen на тему Ср Вер 12, 2018 7:53 pm

Спонсируемый контент

Re: Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Створювати по Спонсируемый контент

  • Нова тема
  • Відповісти

Cьогодні: Чт Січ 24, 2019 9:17 am